KONTAKT
Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail

REZERWACJA WYCIECZEK:
halfgar@kortunal.com
Paweł Łoza
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


Kontakt biurowy:
biuro@kortunal.com
Magdalena Baraniak
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00
Nasze strony


niezbędnik

WYCIECZKI - NIEZBĘDNIK

Wszystkich wybierających się do Srebrnej Góry zachęcamy do przeczytania tej zakładki. Znajdziecie tu kilka praktycznych informacji :)

ZABIERZCIE ZE SOBĄ:
Srebrna Góra jest położona na wysokości około 600 m n.p.m., nie są to więc wysokie góry. Tym niemniej wybierający się do nas na wycieczkę powinni pamiętać, że jednak są to góry :) Zwykle bywa u nas nieco chłodniej, niż na niżej położonych terenach. Sama miejscowość co prawda jest bardzo eleganckim górskim kurortem z brukowanymi uliczkami, ale większość naszych zajęć odbywa się w terenie, w lesie, na bezdrożach. Spodziewajcie się zatem warunków terenowych :)

 • JEŚLI nocujecie w Warowni, KONIECZNIE ZABIERZCIE ŚPIWORY!
 • własny kubek - przydaje się, bo jednorazowe wydawane przy posiłkach nie zawsze wystarczają.
 • menażka lub miska i sztućce - tylko na wycieczkę "MAŁA WAROWNIA"
 • wygodne buty, najlepiej nad kostkę, do wypraw w teren. Buty powinny mieć grubą, porządną podeszwę, uchronią Was przed poślizgiem i bólem stóp, odbitych na kamienistych ścieżkach.
 • buty typu trampki - do wspinaczki na ściankę oraz do chodzenia po ośrodku. Do obydwu celów wystarczą zwykłe halówki z miękką podeszwą.
 • okrycie przeciwdeszczowe - o ile ktoś nie jest odporny na deszcz, powinien je mieć ze sobą. Pogoda u nas potrafi zmienić się bardzo szybko. Deszcz nie przeszkadza nam w prowadzeniu zajęć, ale uczestnikom czasem sprawia dyskomfort :)
 • wygodne ubranie terenowe, którego nie będzie szkoda wybrudzić, a nawet uszkodzić - niezależnie od wybranego pakietu programu możecie się spodziewać bliskich spotkań z terenem, błotnistych ścieżek, zetknięcia z linami lub mokrą skałą przy wspinaczce. Zawsze może się zdarzyć otarcie ubrania, zahaczenie lub wybrudzenie - lepiej niech nie spotka waszych najdroższych ciuchów ;) Zresztą, w górach liczy się wygoda, a nie moda.
 • niewielką butelkę z napojem, najlepiej wodą - wiadomo, zawsze lepiej mieć ze sobą, tak, jak nagłe załamania pogody, tak i upały zdarzają się podczas naszych zajęć, zwłaszcza w szczycie sezonu, maju i czerwcu.
 • cieplejszy ciuch - na wypadek załamania pogody i na zimne wieczory, w zupełności wystarczy polar lub sweter, chyba, że jedziecie na wycieczkę jesienią lub zimą, wtedy przyda się ciepła kurtka.
 • latarkę na nocne wyprawy - absolutnie niezbędny przedmiot, nawet jeśli w programie nie wybraliście nocnych wypraw. Latarka przydaje się zawsze, podczas późniejszych powrotów do ośrodka albo podczas zwiedzania podziemnych pomieszczeń.

WYCIECZKA - W DNIU PRZYJAZDU
Jeśli wybieracie się do Srebrnej Góry z zarezerwowaną u nas wycieczką szkolną, prosimy przed przyjazdem o:

 • informację co do godziny przyjazdu, przynajmniej orientacyjnej;
 • podanie telefonów kontaktowych do wychowawców, którzy będą podróżować z wycieczką;
 • telefon do nas (605 522 055), gdy będziecie w pobliżu Srebrnej Góry (np. mijając Ząbkowice Śląskie) - postaramy się pilotować Waszą drogę do zarezerwowanej kwatery, gdzie będzie czekał przydzielony Wam instruktor.

JAK DOJECHAĆ DO SREBRNEJ GÓRY:

 • PKP trzeba dojechać do Wrocławia, a stamtąd do miejscowości Kamieniec Ząbkowicki lub Ząbkowice Śląskie. Stamtąd z kolei proponujemy podstawienie autobusu do Srebrnej Góry.
 • PKS z Wrocławia można także dojechać połączeniami PKS do Ząbkowic Śląskich.
 • autobus / samochód - do Srebrnej Góry można dojechać z dwóch stron. Główny dojazd prowadzi od drogi krajowej nr 8 (z Wrocławia do Pragi) zjazdem w Ząbkowicach na drogę nr 385 (przy zjeździe są też drogowskazy, prowadzące na Twierdzę Srebrnogórską). Po dojechaniu do Srebrnej Góry należy kierować się pod forty, przejeżdżając przez całą miejscowość, aż do Przełęczy Srebrnej. Tam, na parkingu, można zostawić pojazd, stamtąd też wyruszamy do ośrodka lub na zajęcia.
  Do Srebrnej można też dojechać od strony Nowej Rudy (kierunek z Wałbrzycha) drogą nr 385. Po drodze w Nowej Wsi znajduje się dość niski wiadukt (około 3,5m), jednak większość dużych autobusów przejeżdża pod nim bez problemu. Jadąc z tamtego kierunku dojeżdżamy prosto na Przełęcz Srebrną.
 • autobus grupy wycieczkowe, które przyjeżdżają swoim własnym transportem, proszone są o skontaktowanie się z nami przy wjeździe do Srebrnej Góry. Będziemy telefonicznie pilotować do wybranego przez Państwa ośrodka, gdzie grupę zwykle odbiera instruktor prowadzący.
 • autobus - wynajem dla każdej grupy koszt wynajmu autobusu będzie kalkulowany indywidualnie, przybliżone koszty podajemy w dziale cennik .


Wyświetl większą mapę
na skróty
Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jesteśmy na Facebooku!